AKTUALNOŚCI
.:  ŚWIĘTO PLONÓW. DOŻYNKI GMINNE W MASZEWIE PEŁNE ATRAKCJI.

ŚWIĘTO PLONÓW. DOŻYNKI GMINNE W MASZEWIE PEŁNE ATRAKCJI.

        Dobiegające końca żniwa, mijały pod znakiem ekstremalnych warunków pogodowych. Rolnicy doświadczani przez niesamowitą suszę, ścigali się z czasem na polach  gminy Maszewo i regionu. W sobotę w dniu 24 sierpnia dziękowano za tegoroczne plony i za chleb, wypiekany już z tych plonów.  Na stadionie miejskim polową dziękczynną Mszę Św. celebrował ks. Henryk Stanulewicz proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Maszewie wraz z ks. Markiem Miecznikiem wikarym parafii i ks. Wojciechem Lasottą proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej w Przemoczu.

          Na zaproszenie Burmistrza Maszewa Pawła Piesio na dożynki gminne przybyli licznie mieszkańcy gminy i regionu, parlamentarzyści, samorządowcy oraz radni gminy, powiatu i województwa, sołtysi, przedstawiciele środowisk i organizacji rolniczych, a także koła gospodyń wiejskich i druhowie strażacy.  Zgodnie ze staropolską tradycją, po uroczystej Mszy Św. okazały bochen dożynkowego chleba przekazali Starostowie gminnych dożynek: Małgorzata Bowsz i Paweł Ziemak. Obie rodziny gospodarują na ponad 100 hektarach upraw. Na dożynkowej scenie zaprezentowały się lokalne zespoły ludowe: „Maszewianki”, „Przemoczanki” oraz dzieci z pracowni muzycznej działającej przy OKiS w Maszewie, a także Paulina Polak Miss Województwa Zachodniopomorskiego.  Muzyczną oprawę dożynkowym uroczystościom, zapewnił zespół RELAX. Wiele radości i emocji wśród uczestników dożynek wzbudziła także grupa motocyklowa MOTO RAJZA.

          Tradycyjnie w ramach święta plonów rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Do konkursu zgłosiło się osiem sołectw. Biorąc pod uwagę kunszt wykonania oraz piękno wieńców, komisja konkursowa za najpiękniejszy wieniec uznała wieniec sołectwa Dąbrowica. Na podium znalazło się również sołectwo Przemocze, zajmując II miejsce i sołectwo Sokolniki, zajmując III miejsce. Wieńce sołectw: Bagna, Dębice, Jenikowo, Korytowo i Maciejewo otrzymały wyróżnienia. Nagrody rzeczowe dla zwycięzców ufundował Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, natomiast wyróżnienia Sp. j. AGROSKŁAD Nowakowski w Maszewie.

           Podczas dożynek nie zabrakło barwnych akcentów, fantastycznej atmosfery
i przepięknej pogody. Przygotowano także wiele atrakcji dla najmłodszych, którzy mogli skorzystać m.in. z dmuchańców, zjeżdżalni, gokartów oraz konnej przejażdżki. Na wszystkich czekała pyszna, darmowa grochówka oraz zabawa taneczna do białego rana. Liczny udział mieszkańców, nie tylko Maszewa i okolicznych miejscowości gminy, świadczy o sukcesie organizacyjnym tegorocznych dożynek. Wszyscy mogli pozwolić sobie na chwilę wytchnienia, mając za sobą dni pełne trudu, wyrzeczeń i wysokich temperatur towarzyszących tegorocznym zbiorom.

Więcej zdjęć
webmaster [18:12, 28-08-2019]  drukuj
Urząd Miejski w Maszewie
Pl. Wolności 2
72-130 Maszewo
tel.: +48 91 4187567
+48 91 4187843
+48 91 4023380
fax: +48 91 4187506
e-mail: urzad@maszewo.pl
Godziny pracy UM:
Poniedziałek: 8.00 - 16.00
Wtorek-Piątek: 7.30 - 15.30
Burmistrz przyjmuje interesantów:
Poniedziałek: 12:00 - 16:30

Deklaracja dostępności

© UM w Maszewie 2019