AKTUALNOŚCI
.:  Święto Niepodległości

Obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła uroczysta Msza Św. w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Maszewie. Po Mszy Św. poczty sztandarowe, zaproszeni goście, przybyłe delegacje, druhowie strażacy, przedstawiciele władz i mieszkańcy, w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Wood & Brass Band” z Goleniowa, przeszli pod obelisk na Cmentarz Komunalny w Maszewie. Kwiaty pod obeliskiem złożyły delegacje władz Gminy Maszewo i Powiatu Goleniowskiego na czele z Burmistrzem Maszewa Pawłem Piesio, Przewodniczącą Rady Miejskiej w Maszewie Małgorzatą Storma-Piotrowską i Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Goleniowskiego Czesławem Siwkiem, przedstawiciele jednostek organizacyjnych i instytucji kultury Gminy Maszewo, organizacje społeczne i związkowe oraz mieszkańcy. Burmistrz Maszewa Paweł Piesio w swoim przemówieniu uczcił pamięć bohaterów walczących o naszą wolność, poddając pod refleksję, że ludzie tamtych czasów potrafili ze sobą rozmawiać i współdziałać.

            Obchody Święta Niepodległości zwieńczył Program patriotyczno-artystyczny w Hali Sportowej w Maszewie. Niezapomnianych wrażeń dostarczył występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Wood & Brass Band” pod kierunkiem Krzysztofa Sypienia. Nie zabrakło również występów tanecznych, muzycznych i instrumentalnych w wykonaniu dzieci i młodzieży. Wystąpili: przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Iskierka w Maszewie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Maszewie oraz podopieczni z pracowni muzycznej Ośrodka Kultury i Sportu w Maszewie. Do wspólnego śpiewania zachęciły swoim występem „Dębiczanki” pod kierunkiem Pani Beaty Woźniak.

            Dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród najmłodszych, cieszył się sprzęt wojskowy w postaci KTO Rosomak, WEM Rosomak oraz KMO RAK, który przyjechał do Maszewa z 12 Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Hallera ze Stargardu. Nie zabrakło także, nie tak dawno, zakupionego nowego wozu strażackiego dla OSP w Maszewie.

Więcej Zdjęć


webmaster [11:51, 13-11-2019]  drukuj
Urząd Miejski w Maszewie
Pl. Wolności 2
72-130 Maszewo
tel.: +48 91 4187567
+48 91 4187843
+48 91 4023380
fax: +48 91 4187506
e-mail: urzad@maszewo.pl
Godziny pracy UM:
Poniedziałek: 8.00 - 16.00
Wtorek-Piątek: 7.30 - 15.30
Burmistrz przyjmuje interesantów:
Poniedziałek: 12:00 - 16:30

Deklaracja dostępności

© UM w Maszewie 2019